W czasie konferencji można było obejrzeć wystawę plakatów „Places and Spaces: Mapowanie nauki”, przedstawiających najlepsze wizualizacje badań naukowych. Ekspozycja powstała w wyniku 10-letnich prac. Każdego roku dodawanych było 10 nowych map, co zaowocowało 100 mapami w roku 2014. W nowej edycji projektu (2015-2025) mapy będą prezentowane wyłącznie na interaktywnych urządzeniach – makroskopach. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej projektu: http://scimaps.org/
Do 28 września 2015 r. plakaty wystawione były w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (pasaż uliczki na poziomie „0”).
Wystawa została wypożyczona z Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczególne podziękowania kierujemy do dr Veslavy Osińskiej – ambasadorki wystawy “Places & Spaces” w Polsce.
Zachęcamy również do odwiedzenia portali polskich projektów wprowadzających do zagadnień wizualizacji nauki.
Wizualizacja informacji – witryna dotycząca przykładów wizualizacji informacji i wiedzy w nauce, technologiach, sztuce. Blog prowadzi Veslava Osińska z zespołem.
Wizualizacja Nauki: Badania cyfrowych zasobów wiedzy – analizy rozwoju nauk humanistycznych i społecznych (HS) w Polsce przy wykorzystaniu metodologii wizualizacji.
Fot. Paweł Brzeziński, Agnieszka Uziębło