- Lectorium zapewnia widoczność w największej wyszukiwarce tekstów naukowych – Google Scholar, która jest źródłem danych m. in. dla baz takich jak Web of Science czy Scopus oraz programów typu Publish or Perish, będących źródłem informacji o indeksie Hirscha i liczbie cytowań, branych pod uwagę przez instytucje przyznające granty badawcze. Upowszechnienie wyników prowadzonych badań poprzez Lectorium:
- przełoży się na wzrost cytowalności pracy,
- zwiększy oddziaływanie pracy,
- pomoże zwiększyć widoczność w sieci i dotrzeć do szerszego grona odbiorców,
- ułatwi komunikowanie się ze środowiskiem naukowym.
- Repozytorium umożliwia sporządzanie osobistego archiwum prac i długoterminowego ich przechowywania (oraz udostępniania) w jednym miejscu – choć nie musi to być miejsce jedyne. Dodatkową wartością jest możliwość śledzenia statystyk pobrań poszczególnych plików.
Na stronie repozytorium dostępne są do ściągnięcia bezpłatne programy i aplikacje służące do przeglądania wszystkich rodzajów deponowanych plików. W razie znaczących zmian, zachodzących z czasem w popularnych formatach, pliki będą masowo konwertowane na nowszy format. - Dla osób posiadających swoje prace tylko w wersji drukowanej redakcja Lectorium oferuje pomoc w digitalizacji, opracowaniu i deponowaniu.